KONST / Litografier / Färglitografi 14099244
nr 1409 9244
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Torget i Filipstad. Signerad. Motivet: 32x34 cm, yttermått inklusive ram: 44x49 cm
Kondition: fuktskada
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:20:16
150 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren